6 põhilist brändingu viga mida fotograafid teevadVäikeettevõtete omanikel on palju asju mille pärast muretseda. Kõige suuremaks mure allikaks on see, kuidas näidata ennast potentsiaalsetele klientidele ja sealjuures professionaalne mulje jätta.Olen jälginud paljusid alustavaid fotograafe kes hakkavad läbi mõtlemata enda brändingut koostama, põhiline see, et oleks miskit näidata, ükskõik et tulemus on totaalne käkk. Koostasin teile väikese listi, mis on minu arvates väga oluline isikliku brändingu loomisel.

 
1. Sul ei ole enda kodulehekülge
 Sinu kodulehekülg ei pea kohe algusest peale välja nägema peen teos. Põhiline on see, et sul oleks kõik vajalik informatsioon ja portfoolio, mille põhjal klient otsuse saaks teha.
Minu nõuanne: tänapäeval ei ole sul vaja maksta suuri summasid kellelegi teisele, et saada väärikas kodulehekülg. Interentiavarused on pakkumisi täis, olgu selleks kas Wix.com või WordPress.com
Soovitan sul siiski enda kodulehekülge nii palju panustada , et maksad enda domeeni eest.
Tasuta versioonis oleks susanmust.wordpress.com
Tasulise eest saaksid susanmust.com, võrdle nüüd ise neid kahte. Teine variant on kindlasti lihtsam ja jätab parema mulje.

2. Sinu e-maili aadress

Kliendi päringutele vastates tahad Sa pakkuda professionaalset ja järjepidevat brändingut.
 E-maili aadress, mis sobiks sinu domeeniga. Oleks üsna piinlik kirjutada klientidele enda isiklikult maililt kui selleks on nt kikutiku@hotmail.com , blondike57@gmail.com jne mille sa lõid tõenäoliselt puberteedieas.
See ei tekita just usaldusväärset muljet ja endal võiks ka piinlik olla.
Seega ole kindel, et sul oleks eraldi e maili aadress vaid töö jaoks ja teine isiklikuks otstarbeks.

3. Sul on kohutav logo

Kallis fotograaf, loomeinimene. Sa ei pea olema kõiges hea, palun panusta asjaliku graafilise disaineri peale ja räägi talle oma ootustest, koos leiate just sulle esindusliku logo.
Olen liiga tihti näinud, kus fotograafid tahavad kõigega ise toime tulla, sealhulgas olin kunagi ka mina. Olgu selleks kas rahasäästmise soov või arvamus, et see ei saa nii raske olla. Usu mind, tulemus võib olla kõike muud kui kaunis ja sinu fotot hakkab rikkuma üüratult inetu suur logo.
See on ikka segadust tekitav küll, kui su fotol poseerib kaunis näitsik ja pildi nurgal on logo, millest ei saa aru kas tegemist on nüüd videoproduktsiooni või hoopis sõjamasinate tootmis ettevõttega.

Nagu eelnevalt mainitud, investeeri kvaliteeti!
Juhul kui sul ei ole mingit soovi ” päris inimesega” suhelda, siis soovitan sulle järgnevaid variante
etsy.com
creativemarket.com
fiverr.com
Nendel lehekülgedel on seinast seina stiile ja olen kindel, et leiad endale meelepärase.
Aga kui tunned, et soovid toetada hoopis kohalikku disainerit aga ei tea keda, siis võta vabalt minuga kontakti, oskan sulle pädevaid tegelasi soovitada.


4. Sul on ebakorrapärane sisu ja sa tahad kõigile meeldida
Klient läheb sinu sotsiaalmeedia leheküljele või uudistab hoopis sinu kodulehekülge ja seal on niivõrd palju kategooriaid, et silme eest läheb kirjuks. Esiteks, ma olen alati olnud arvamusel, et lihtsuses peitub võlu.Teiseks, põhiline viga mida just alustavad fotograafid teevad, ongi see, et nad tahavad igat tüüpi kliendile meeldida ja pildistavad kõike: kinnisvara, vastsündinud, paarid, buduaar, pulm. Tulemus on keskpärane, sa ei saa olla kõiges hea. 
Teine viga, mida ma olen mitmeid kordi näinud, kui fotograaf kirjutab enda leheküljel, et pildistab pruutpaare ja peresid, aga leheküljel figureerivad Tinderist surfates leitud 18- aastased poolalasti preilid. 
Ilmselgelt jääb kliendil mulje, et need on pigem oma seksuaalfantaasia rahuldamiseks ja sinu juurde  tütrega sessioonile ei tuleks. Üleüldse tekitab see palju segadust ja võid kindel olla, et enamuse ajast pöörduvad kliendid teise teenusepakkuja juurde. Ma saan aru, et alguse periood ongi katsetamise ja enda stiili leidmise aeg, minul võttis see aega.  Aastaid tagasi huvitas mind pigem naiste ilu jäädvustamine, see ei ole küll kuskile kadunud, aga nüüd on minu huvi rubriigis paarid ja perekonnad, sest just nende kaudu saan kõige paremini jäädvustada ehedaid emotsioone. Kindel kategooria ja stiil annab selguse ka potentsiaalsetele klientidele ja küll sa näed, tellimusi hakkab tulema.

 

 

 

5. Nime valik


Enda leheküljele nime valik on väga oluline ja võib olla väga suur peavalu tekitaja.
Hea nime valik on elegantne, asjakohane, unikaalne ja aitab isegi potensiaalsetel klientidel tee sinuni leida.

Kõige lihtsam ja levinum viis on „ Eesnimi Perekonnanimi Photography“
 ütleme, et minu puhul oleks see „ Susan Must Photography“

Aastaid tagasi võtsin kasutusele  „ Susan Must Fotographie“ kombineerides nime saksa ja prantsuse keelest, olin kindel, et hakkan veel pikemalt välismaal tegutsema ja nimi oli lihtne aga peen.
Tellisin isegi kopsaka summa eest imeilusad visiitkaardid, mis on mul kasutusel veel siiani aga ilmselgelt vajab peatselt välja vahetamist.
Mulle mu uhke nimi meeldis aga ühel päeval, kui üritasin  telefoni teel kliendile enda sotsiaalmeedia  konto nime öelda ja selle keerukuse pärast piinlikkust hakkasin  tundma , mõistsin et olukord peab muutuma.

Mul isiklikult palju pea murdmist ei olnud, olin kahevahel, kas teha puhtalt enda nimeline bränd või lisada juurde veel fotograaf. Lühend SM kõne alla ei tulnud.
Niimoodi tekkis lihtne nimi „ Fotograaf Susan Must“  see näitab kohe ära mis ametiga on tegemist ja viitab minule.Miks ma soovitaksin sul kasutada enda nime? Inimestel on seda lihtne meelde jätta ja see viitab otseselt sinule.


Loomulikult ei keela keegi teil luua sõnade variatsioone. Olen näinud nimesid nagu

Precious Pictures
Luksuslik Objektiiv
Momentide Jäädvustaja
Satysfying Portraits / eesti keeles oleks juba liiga nilbe

See on küll minu isiklik arvamus aga variatsiooni loomine võib olla tihtipeale keerukam, sest enamjaolt ei tekita ta vähemalt minus mingit personaalset tunnet ja ei tekita  usaldust, kui ma ei tea kes on see inimene kes peidab end selle nime taga.


Hoidke asja lihtsana ja mõelge kas….

– nime hääldamine on lihtne
– kõrvalised isikud saavad aru millega sa tegeled  


Tooksin mõned nimede näited meie endi Eesti fotograafidelt.

SADU . Fotograafi preili Sadu Triste kasutas enda ettevõttes eesnime ja see on mõjuv, lihtne ja meeldejääv.
 
Helena Kukk on oskuslikult ja humoorikalt loonud nime KUKEKE KLÕPSUTAB.
Lisaks tema ilusatele piltidele püüab see koheselt tähelepanu ja ilmselgelt näitab, et inimene võtab asja vabalt ja huumorisoonest puudust ei ole.


Taivo Aarna The Photographer

Ei ole lihtsalt photographer vaid The Photographer, püüdis koheselt minu tähelepanu ja annab kohe kindlasti isiklikumat vibe!

VäHe

Kipa kombinatsioon enda perekonna ja eesnimest.

Kokkuvõttes soovitan sul teha üks korralik brainstorming ja panna kirja kõik nime variandid.
Kindlasti küsi arvamust enda lähedastelt, just nemad suudavad sulle otse näkku öelda, kui oled teinud väga nõmeda valiku.


6. Sina ise


Jah, isikliku ja omapärase töötlemistiili avastamine on väga oluline, kuna just see püüab esmalt pilku.
Aga väga oluline brändingu osa oled sina ise ja kui sa endast teistega mitte midagi ei jaga, siis ei saa klient ülevaadet sinust. Minu arvates on väga oluline, et fotograafina jagad vahetevahel behind the scene kaadreid, lõbusaid seikasid, kirjutad julgustavaid tekste, mis on sinu enda kogemustest ja lõpetuseks, mis on enamikele väga hirmuäratav, video stoorid. Sinu klient näeb just tänu nendele asjadele ära kas teil tekib omavaheline hea side ja mis KÕIGE olulisem! Just tänu sellele leiad sa endale päris enda ideaal kliendid kellega mööduvad sessioonid täis naeru nagu oleksid vana sõbraga niisama linna avastamas ja ilusaid momente jäädvustamas 😊

Vajad abi enda fotograafia ettevõtte turundamisel ?


Pakun nüüdsest coachingut ja aitan sul panna paika plaani kuidas
Broneerida rohkem sessioone
Muutuda sul produktiivsemaks
Hoida end hooaja välisel perioodil tegusana

Kirjuta
susanfotographie@gmail.com

susanmust

Passionate portrait photographer from Estonia.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More from Portfolio