Lisainfo

tere hea fotosessiooni huviline!
olen lisainfo ja tingimuste lehekülje loonud spetsiaalselt selleks, et enne minuga pildistama tulemist piisaval kogusel infot saaksid. See hoiab ära hilisemad arusaamatused ja küsimused. Lisaks säästab see meie mõlema aega 🙂Pildistan ja tegutsen põhiliselt Tallinnas aga võtan broneeringuid vastu ka Tartusse. Teised asukohad kokkuleppel.


Olen spetsialiseerunud lovestory formaadis fotodele ehk paaripildid ja pulma ilupildid. Samuti individuaal sessioonidele. Vahel harva võtan vastu broneeringuid peresessioonidele.

Teen ilma range poseerimiseta pilte, vabas olekus, liikumises. Juhul, kui see sinu ideaaliga ei kattu, siis ära pane pahaks aga me ei ole teineteise jaoks loodud.

mida ma ei pildista? sünnipäevad, tüdrukuteõhtud, muud üritused.


Sessiooni broneerides anna mulle ülevaade mitmekesi oled tulemas, millises linnas ja soovitud kuupäev. Samuti oleks väga sümpaatne, kui annad mulle teada kas tulete pildistama mingi kindla tähtpäeva raames.seda seoses piltie ooteajaga. Loe täpsustavat infot allpool.
Pildistamise aja kinnitan alles siis, kui on laekunud broneeringutasu 30 eurot. Pulmade puhul 50 eur.
Bron. tasu läheb juba üldsummast maha.
Antud summa ei ole tagastatav, kui sa sessiooniaja tühistad. Olukord on igati mõistetav, kui Sul tuleb ette ootamatuid olukordi või haigestumisi, sel juhul leiame koos uue pildistamise aja.Minu fotod on mu turundusmaterjal.

Kasutan mingit pildivalikut meie sessioonist ka sotsiaalmeedias.
Anna mulle palun enne pildistamist teada, kui soovid privaatset galeriid. Sel juhul võta lihtsalt arvesse, et arvele lisandub 50 eurot lisatasu ja pildid jäävad vaid sinu silmadele ilu pakkuma.

Mõningatele sessioonidele lisandub transporditasu.
Tallinnas nt äärelinna või linnast väljas lokatsioonid.


Helistage mulle kohe, kui olete hilinemise graafikus, sest suure tõenäosusega olen mina juba kohal ja ootel. Ootan fotosessioonile hilinejaid kuni 15 minutit. Kui te sel hetkel kohale pole jõudnud, siis edastan teile arve täismahus.
Juhul, kui te hilinete nt 10 minutit, siis pildistamine alles jäänud aja raames. Arve edastan siiski algselt kokkulepitud aja eest.


Hästi valitud outfit on juba väga suur võit pildistamisel.
Sessiooni tarbeks pane outfit juba päev enne valmis, et pildistamise päeval ei tekiks asjatut stressi ja pisaraid. Soovi korral olen sulle riietuse valiku tegemisel nõu ja jõuga abiks.

Tahaksin öelda, et oled vaba inimene vabal maal aga igal fotograafil on kindel stiil ja vastavalt sellele riietus mida nad fotosessioonil näha sooviks. Samuti sooviksin ära hoida situatsioone, kus me näiteks lepime kokku pildistamise Kadrioru lossis ja te ilmute kohale dressides.

Seega siin on pisikene list asjadest mida ma enda fotosessioonil näha ei soovi.
– logosid täis riideid
– väga eredaid värve
– suuri mustreid
– nokatsid
Lihtne selgitus on see, et need segavad faktorid võtavad Sinult tähelepanu ära ja ei paku silmailu.
EDUKA FOTOSESSIOONI ALUSEKS ON HEA KOOSTÖÖ

Käin igal fotosessioonil välja erinevaid ideid mida teostada võiks, vahetevahel olen avastanud end olukorrast kus pärast idee välja käimist pildistatav väldib silmsidet ja on lihtsalt vait. Kostub vaid mõmin ja korin. Sellise käitumisega on mul tohutult raske aru saada kas see on nüüd heakskiit või on aeg sessioon lõpetada. Seega palun olge julged ja öelge ausalt oma arvamus.

KOKKULEPPEST MITTE KINNIPIDAMINE

Vahetevahel tuleb mul ette olukordi, kus algselt kokkuleptiud pildistamine kujuneb absoluutselt teiseks.
Nt. Lepime kokku fotosessiooni kus oled tulemas üksi aga sessiooni alguseks presenteerid mulle kogu oma perekonna.
Näide 2. Lepime kokku kodusessiooni vastsündinu jäädvustamiseks aga sa annad mulle viimasel hetkel teada, et elamine on ikka liiga sassis, teeks hoopis ühed kiired klõpsud pimedas trepikojas.

Vaadake, enamuse ajast valmistan ma end sessiooniks ette, otsin ideid mida teostada ja meelestan ennast vastavalt ja sellised ebameeldivad üllatused ei ole enam teretulnud. Seetõttu jätan endale õiguse sessiooni tühistada, kui see ei kattu meie algse kokkuleppega.

Aga mis saab, kui vihma sajab?
Olen arvamusel, et õige meeleoluga ja natuke ettevalmistudes ei ole vihm takistuseks.
Paki endale vihmavari kaasa või võta isegi nii vabalt nagu pildil olev paar.( muidugi sooja ilma puhul) Pole paha ega ju?

Saan sellest aru, kui ilm meenutab orkaani ja olukord kisub ebameeldivaks, siis leiame pildistamiseks uue kuupäeva.

Kui pikalt ma oma fotosid ootan?

Oleneb hooajast ja tellitavast paketist. Keskmine ooteaaeg on kuni 1 kuu.
Pulmade puhul sõltub paketist, keskmine ooteaeg umbes kaks kuni kolm kuud.
Pisikese valiku  ilupiltidest edastan Teile nädala jooksul.
Ainult ilupiltide ooteaaeg on üks kuu.

ei, ma ei töötle ühte sessiooni nii pikalt aga võta arvesse, et tõenäoliselt on enne sind mul töödelda veel 5-6 galeriid. Igat galeriid töötlen keskmiselt 2-4 päeva.

Kui sa oled mult tellinud fotosessiooni lootuses, et saad pildid näiteks nädal hiljem olulise sündmuse jaoks kätte, siis kohe paanikaks ei ole põhjust.
Paraku ma sulle sellise süsteemiga vastu ei tule, et sorteerin sulle mõned sümboolsed pildid ja saadan rõõmsalt teele.
See võtab mult palju aega ja ajab üleüldise graafiku sassi.
aga sul on võimalus lisatasu eest 50 EUR saada eelisjärjekorda ja saad oma pildid 4 päeva jookul kätte.

Töötlen enda pilte hoolega, mõne foto puhul piisab, kui panen paika kontrasti ja toonid.
Mõne pildi puhul on tarvis enamat.
Näiteks.  Ideaalne grupifoto, kus kõigil on kohe algsel fotol kaunid ja elavad näod ei ole minu silm veel näinud. Grupifotode puhul on tarvis lisada mitmele inimesele teiselt fotolt uus nägu, kus neil on silmad lahti.
Enamuse ajast on mul pildilt tarvis eemaldada segavaid faktoreid, mis Sinult tähelepanu kõrvale viivad.
Sinult eemaldan vajadusel näost ebapuhtused, kohendan kergelt juukseid. Mida ma ei tee? Ma ei töötle lisakilosid ära, see on juba sinu teha.
Panen südamele, et laeksite pildid alla esimesel võimalusel.
WeTransferis kehtib piltide link 1 nädal.
Pildistan aastas sadu sessioone ja kõikide fotode hoiustamine pilves või kettal võtavad suuri summasid, juhul, kui soovid, et hoiaksin sinu virtuaalalbumit pikema ajaperioodi, siis tuleb sul arvestada lisatasuga.
10 EUR/kuu

Mis siis saab, kui ma enda fotosessiooni pildid ära kaotan/ kogematta ära olen kustutanud?

Ma rangelt soovitan, et salvestaksite enda galerii vähemalt ühte kindlasse kohta ära. Lisaks soovitan Teil albumi laadida üles nt Dropboxi.Kahjuks on see üsna tihe nähtus, et saan kirja aasta või paar hiljem, kus mult palutakse uuesti pilte. Vahel juhtub nii, et mul ei ole võimalik vastu tulla, sest hoiustatav väline ketas on rikkis ja seda ei anna taastada, jah seda juhtub. Ja nagu eelnevalt mainitud, siis pildistan aastas väga palju sessioone, see on mõeldamatu ja väga kallis, et ma igaühte neist “pilves” hoiustaksin.
Juhul, kui Teil on selline olukord juhtunud ja mul Teie galerii alles on, siis tuleb Teil arvestada 100 EUR lisatasuga.Väga äge, sain nüüd kõik pildid kätte ja alla laetud, kas võin nendega nüüd kõike teha?

Lühike vastus on ei.

Minu fotosessiooni pildid on mõeldud isiklikuks kasutamiseks.
See tähendab seda, et võid vabalt lasta fotod trükkida ja albumisse panna & seinale riputada. Loomulikult lisada ka sotsiaalmeediasse,

Pilte võib turunduslikel eesmärkidel kasutada vaid juhul, KUI meil on enne sessiooni eelnev kirjalik kokkulepe.

See ei käi nii, et kui pildistan sind näiteks  enda projekti raames heategevusliku kampaania jaoks, siis Sa kasutad sama kampaania pilte kellegi teise reklaamimiseks.
Autoriõigused jäävad kuuluma mulle.
Paksu pahanduse ja liigse peavalu ärahoidmiseks soovitan pöörduda minu poole, enne kui hakkad lahkelt teistele firmadele minu tehtud fotosid turundamise eesmärgil laiali jagama.
Sama kehtib konkurssidel osalemine kohta.


aitäh, kui sa suutsid kogu materjali läbi lugeda ja kohtume juba pildistamisel 🙂